JAPONYA – KORE TURU 01 HAZİRAN 09 HAZİRAN 2019

JAPONYA – KORE TURU 01 HAZİRAN 09 HAZİRAN 2019

$2899 kişi başı

.

Dahil Hizmetler

Paket Fiyata Dâhil Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Tokyo/Seul–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Japonya ve Kore’de 4* otellerde oda & kahvaltı dâhil toplam 8 gece konaklama
 • Tokyo – Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri
 • Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Programda dâhil olarak belirtilen tüm çevre gezileri
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler

Paket Fiyata Dâhil olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat sigortası
 • Bahşişler
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra çevre gezileri

Notlar:

Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

Bölge: Güney Kore

 • Hareket saati
  2019-06-01
 • Dönüş Saati
  2019-06-10

Seul

“Han Nehri Mucizesi”nin başladığı yer Seul, Tokyo, New York ve Los Angeles’ın ardından dünyanın dördüncü büyük metropol ekonomisine sahiptir.

Kore Savaşı’nın ardından ekonomik büyüme sonrası sürekli gelişen global bir kente dönüşmüş olan Seul, Çin, Japon ve Tayland’lı gezginin ziyaret etmekten en keyif aldığı yerler arasındadır ve üç yıl üst üste, ilk sıraya yerleşecek kadar turistik bir kenttir.

Tam iki bin yüz yıl önce Han Nehri üzerinde üç krallık yaşardı: Joseon ve Silla’ya karşı Baekje’liler tarafından kurulan Seul’de, dünya mirası listesinin dört önemli noktası vardır. Kraliyet malikanelerinden Changdeok Sarayı, surları zarif  Hwaseong Kalesi, nazik kıvrık çatıların, el yapımı kiremitlerin altında Jongmyo Tapınağı ve 17. yy. taş heykel sanatının sade ancak devasa eseri Joseon Hanedanlığı Anıtı.

Seul rekorları sever: dünyanın en çok ziyaret edilen ulusal parkı olan Bukhan Dağları kenti sarıp sarmalar. Guinness rekorlarına sahip modern mekanlar arasında dünyanın en büyük üstü kapalı eğlence parkı Lotte World, dünyanın en uzun köprü şelalesi Moonlight Rainbow Fountain ve Times Square’de dünyanın en büyük sinema ekranı vardır.

Dünya gençliğini kasıp kavuran K-Pop ve Korean Wave adlı müzik ve moda akımlarının doğum yeri Seul’ün modern metropol tarzı içinde, sanat akımlarını çok sıkı takip eden bir yapısı var: Uzakdoğu karakteri içinde bu özgün biçim ve biçem, hem sosyal hem mimari açıdan tezatların birlikteliğinde çok çekici bir hava veriyor.

Seul Kulesi’ne çıkıp Bukhan Dağları’ndan kente doğru Han Nehri’ni, oradan göklere uzanan modern yapıları, tarihi değerlerin zarif çatılarını izlemek çok güzel.

Busan

Güney Kore’nin en büyük liman kenti Busan, deniz ürünlerinin sokak tezgahlarından şık restoranlara kadar, her yerde, birçok çeşidinin bulunduğu atmosferiyle tam bir balıkçılar cennetidir.

Gece yarısından sonra, hem balıkçı tekneleri, hem balık avlama gezi tekneleri birlikte yola çıkar, öğleden önce hiç boş geçmeyen günün kazancı olan ganimetlerini sahilde gururla gösterir.

Liman kenti karakterine karşın kentin yüksek tepeler üzerine kurulu olması ilginç bir kent gelişimine yol açmış: tepenin bir tarafı otantik kent, ardındaki kıyıda devasa gökdelenler kurulu; hemen yanındaki tepede yine aynı fark söz konusu. İlginç coğrafi yapıya, kente neredeyse bitişik plajlar, hemen yanında dağlara uzayan doğal parklar eşlik ediyor.

Busan’da ne yana giderseniz gidin her yerde karşınıza çıkan ufak restoranlar ise kentin en önemli lezzetleri.

DMZ

Kuzey ve Güney Kore’yi ayıran yarımadanın ortasında, “Askerden arındırılmış tarafsız bölge” DMZ, 4km çapında 240km uzunluğunda bir tampon bölge.

Her iki tarafın sınırında, savaşa hazır tank tuzakları, elektrikli çitler, kara mayınları ve orduları ile yeryüzünün şaşırtıcı ve ürkütücü yerlerinden biri. Kuzey Kore’yi gözetleme olanağı sağlaması amacıyla önemli bir turizm cazibe merkezi haline gelmiş.

DMZ’yi ziyaret etmek için pasaport gerekir. Bazı ülkeler vatandaşlarına bu turlarda izin verilmez. Sıkı bir kıyafet kontrolü ve davranış kodları olan DMZ gezisinde açık giysi, açık ayakkabı, yırtık pantolon gibi kıyafetler giymek mümkün değildir ve alkol tüketimi yasaktır.