AKG Grubu

Grup markalarımız ile tanışın

Formu doldurun sizi arayalım!
+90 (232)446 44 00

AKG Grubu, Akgerman Ailesi tarafından 2000’li yılların başında kuruldu. AKG Grubu, yapı malzemeleri başta olmak üzere faaliyet gösterdiği sektörlere yenilikçi ürün ve hizmetlerle değişim getirme ve sektör dinamiklerini tüketicilerin mutluluğu lehine geliştirme hedefiyle hızlı bir gelişim gösterdi. Hizmet verdiği sektörlere kazandırdığı dinamizmin bir sonucu olarak AKG Grubu, kurulduğu günden itibaren etkinliğini arttırmayı ve tüketicilerinin mutluluğuna katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ürünler, donatılı ürünler ve Minepor Yalıtım Plağı olmak üzere üç ana ürün çatısı altında üretim yapmaktadır. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretmektedir. Gazbeton, ürün olarak hiç yanmaz ürün sınıfı olan A1 sınıfı üründür ve yüksek ısı yalıtım özelliğine sahiptir. 2005 yılı başında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olan AKG Gazbeton İzmir İşletmesi’nde 524.880 metreküp/yıl, Kırıkkale İşletmesi’nde 567.000, Çorlu İşletmesi’nde 622.080 metreküp/yıl gazbeton üretilmektedir. AKG Gazbeton, 2011 sonunda üretime başlayan Çorlu İşletmesi ile Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticisidir. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde yirmiden fazla ülkeye ihracat yapan AKG Gazbeton, ilave yatırımlarıyla yılda toplam 1.713.960 metreküp gazbeton üretim kapasitesine sahiptir.

Kuvars esaslı kompoze taş üretiminde Türkiye’de ilk olan Çimstone, 1996 yılından bu yana İzmir’deki üretim tesisi ve idari merkezi; İstanbul ve Ankara’daki bölge ofisleri ve İngiltere Northampton’daki şubesi ile ülke geneline ve dört büyük kıtaya yayılmış çözüm ortaklarıyla faaliyetlerine devam etmekte ve planlı büyümesini sürdürmektedir. 2005 yılı başında gerçekleştirdiği yatırımla adım attığı hazır mutfak ve banyo sektöründe de iddiasını ortaya koymaktadır. Türkiye’de ve dünyada pek çok prestijli projeye imza atan Çimstone; tezgah, zemin, cephe gibi her tür yüzeyde artan beklentileri üstün kalite ve çeşitteki ürünleriyle karşılamaktadır. Çimstone banko ve tezgahta kurumsal güvence, kaliteli ürün ve müşteri odaklı hizmet yaklaşımları ile banyo-mutfak sektöründe farklı bir kültür yaratmıştır. NSF ve LGA sertifikalarıyla hijyenik yapısı onaylanan ve Türk standartlarına uygun üretim yapan Çimstone, seçkin ve prestijli bir ürün olarak etkinliğini sürdürmektedir.

MORE Aquaculture, bugün Türkiye’nin en verimli suları arasında yer alan Ege’nin İzmir kıyılarında, 3.350 ton/yıl kapasiteli üç adet su ürünleri yetiştiriciliği belgeli çiftliği ile üretimini gerçekleştirmektedir. Çevreye duyarlı yaklaşımını ISO 14001 ve GLOBALGAP “Çevre Yönetim Sistemi” belgeleri ile kanıtlayan MORE, üretimin her aşamasını kayıt altına alarak, yavru aşamasından hasata kadar olan süreci kontrol altında tutup, izlenebilirliğini sağlamakta, son teknoloji ile üretilen çevreye duyarlı extruder yemleri kullanmakta ve yemleme işlemini otomatik yemleme sistemleri ile yapmaktadır. 2008 yılında devreye giren Işıkkent’te, Avrupalı kurumların en fazla tasdik ettiği ve onayladığı modern balık işleme tesisiyle MORE Aquaculture, 2010 yılı içinde yüzde 50 büyüme gerçekleştirerek, 5200 ton/yıl kapasiteyle, sektörün sahip olduğu en ileri teknoloji ile üretim yapmaktadır.

1989 yılından bugüne, turizm sektöründe çok yönlü hizmet veren ve tecrübesi ile bir güven sembolü olan Çittur, hizmetleri ile sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak sürekli gelişimi hedeflemekte ve başta İzmir ve Ege olmak üzere Türkiye’nin tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmakta, özel organizasyonlarla, kurumlara özel turizm hizmeti vermektedir.