İSKOÇYA

İskoçya Gezisi & Edinburgh Festivali

18-26 Ağustos 2018

İskoçya'da yeşilin binbir tonunu barındıran Yüksek Tepeler ve göllerde özel tekne turları, tarih, kültür ve sanatın izinde günlük geziler, Edinburgh Festivali kapsamında konser ve sanat etkinlikleri, özel viski üretim merkezlerinde tadımlar ile İskoçya'yı keşfetmek için eşsiz bir seyahat...
MACARİSTAN

Budapeşte Kültür Gezisi

27-30 Eylül 2018

Budapeşte'nin çok ziyaret edilen kültürel ve tarihi mekanlarının dışına çıkarak daha önce belki de adını duymadığınız sanatçıların, nobel ödüllü edebiyatçıların, yazarların izinde şehirde gezecek, Sommelier eşliğinde Etyek şarap bölgesini ve ülkenin çok katmanlı kültürlerine ait yapıları, lezzetleri, müzikleri, romanları sanat tarihçisi rehber eşliğinde keşfedeceğiz.
İNGİLTERE

Frieze Art Fair, London

01-04 Ekim 2018

İngiltere’nin en çok konuşulan sanat fuarlarından Frieze Art Fair, bu yıl da dünyanın farklı köşelerinden önde gelen sanat galerilerine ve sanatçılara ev sahipliği yapıyor. Londra'da kültür ve sanat etkinliklerin zirve yaptığı bu dönemde, Tate Modern, National Gallery, Royal Academy, Serpentine, Whitechapel, South Bank Gallery gibi şehrin öne çıkan müze ve galerinde özel küratörlü geziler yapacak, VIP program kapsamında Avrupa'nın ve Amerika'nın önemli koleksiyonerleriyle açılış, davet ve partilere katılacaksınız.
İTALYA

Şef Osman Sezener ile Alba

15-18 Kasım 2018

Trüf mantarının diyarı Alba ve çevresine düzenlenen bu çok özel gezide Şef Osman Sezener eşliğinde ormanda trüf mantarı toplamanın inceliklerini öğrenecek, Barbaresco ve Barolo köylerinin en köklü şarap üreticilerinde dikey tadımlar yapacak ve Kuzey İtalya’nın bölgeye has özel lezzetlerini keşfedeceksiniz.
FRANSA

Yeniyıl'da Farklı Bir PARİS

29 Aralık 2018- 01 Ocak 2018

Yeniyıl'ı Avrupa'nın en romantik kentlerinden biri olan Paris'in farklı köşelerinde keşfetmeye hazır mısınız? Işıltılı caddeler, renkli caféler, gurme restoranların yanısıra yeni açılan müzeleri ve şehrin sürprizlerle dolu ara sokaklarını gezerek yeni yılı karşılayacaksınız. Artisanal mekanlardaki küçük tadımlarla karşılayacağımız, renkli bir program Paris'te sizi bekliyor.
İTALYA

Roma'nın Üç Güzeli: Arte Roma

21-24 Mart 2019

Vatikan'dan Borgehese'ye, Roma Kiliselerinin hamiliğinde gelişen ve dünya tarihinde önemli yer tutan sanatçıların ve muhteşem eserlerinin izini süreceksiniz. Capitoline, San Luigi dei Francesi ve Sant'Agostino Kilisesi gibi kentin en güzel yapılarıyla taçlandıran bu eşsiz gezide Michelangelo'dan Bernini'ye Roma'nın yıldızlarını uzman sanat tarihçisi rehber eşliğinde keşfetmeye ne dersiniz?
İTALYA

Floransa ve Medici Hanedanlığı

20-23 Nisan 2019

Floransa'yı dünya sanat sahnesinin en önlerine taşıyan Medici ailesinin bilinmeyen yönlerini, şehrin her bir köşesine mücevher taneleri gibi dağılan Palazzo di Vecchio, Bargello, Galleria dell’Academia, Santa Croce gibi yapılar üzerinden keşfedeceğiniz, sanat tarihçisi rehber eşliğinde unutulmaz bir gezi.
FRANSA

Taste of Paris, Grand Palais

17-20 Mayıs 2019

Paris’in her yıl artan ziyaretçileriyle popülerliği gitgide artan "Taste of Paris" kapsamında şehrin ünlü şefleriyle sohbet edecek, Grand Palais’de şeflerin misafirleri için bizzat pişirdiklerini tadacak, farklı istasyonlarda Fransa'nın en iyi restoranlarının ziyaretçilere özel hazırladığı tadımlıkları deneyerek VIP Lounge'da lezzetin ve hazzın peşindeki diğer misafirlerle tanışacaksınız. St-Germain-des-Pres çevresindeki artisanal mekanlarda Fransa'nın yeme & içme kültürünün temellerini keşfedeceksiniz. Bölgenin en iyi fırınlarından birinde (Boulangerie) iyi bir baguette’in özelliklerini, artisanal Peynirci’de Fransa’nın yaklaşık 400 peynir çeşidi, mevsimsellikleri, yıllandırılmaları ve dilimleme tekniklerini öğrenecek, foie gras, ev yapımı rillette’in inceliklerini ve av hayvanlarının Fransız mutfağındaki yerini keşfedeceksiniz. Orsay ve Louvre Müzeleri'nde yeme içme sanatının görsel sanatlara yansımalarını ünlü ressamların eserleri üzerinden sanat tarihçisi rehber eşliğinde öğreneceksiniz.
Adres: Gaziosmanpaşa Bulvarı

No:10/1-B Alsancak 35210 Konak - İzmir/TÜRKİYE

Tel: +90 (232)446 44 00

E-mail: info@cittur.com

Kullanım Şartları
Copyright © 2017 ÇİTTUR
Tüm hakları saklıdır.