VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA(GAZELLA) 14-23 EKİM 2019

VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA(GAZELLA) 14-23 EKİM 2019

$1 per person

.

Dahil Hizmetler

– Programda belirtilmeyen yemekler,

– Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

– Fazla Bagaj ücreti,

– Kişisel harcamalar,

– Vietnam-Kamboçya vize ücreti,

Hariç Hizmetler

                             TURUN ARTILARI

+ Vietnam Ho Mihn City'de Thien Hau(the lady of sea) tapınağında mistik bir yolculuğa çıkacağız

+ Ho Mihn City'de Fransız etkisine tanık olacağımız Notra Damme Kathedrali ile ünlü Fransız mimar Gustave Eiffel tarafından yapılan Eski Posta binasını ziyaret edeceğiz.

+ Cu Chi tünellerinde, kendimizi ABD-Vietnam savaşının içinde hissedeceğimiz tarihi bir yolculuğa çıkacağız.

+ Fransız Kolonisinin merkezi olan ve halen Vietnamın başkenti olan Hanoi kentini baştan sona keşfedeceğiz.

+ Hanoi şehrinin tarihi merkezi Haon Kiem Gölü(Lake Of The Restored Sword)'nü ziyaret edeceğiz.

+ Kızılırmak deltası kültürü insanlarının geleneksel gösterisi olan “Su Kuklası Tiyatrosuna” tanıklık edeceğiz.

+ 14 farklı endemik bitki ve 60 farklı endemik fauna türüne ev sahipliği yapan muhteşem doğasıyla UNESCO dünya mirası listeside yer alan Halong Bay'ı gezecek ve yöreye özgü Jung Boat'larda konaklayacağız.

+ Güneydoğu Asya'nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang'ı gezeceğiz

+ Gün boyu Kimer Mimarisinin en güzel örneklerinden olan Angkor'u keşfettikten sonra geceyi Angkor Wat'ın muhteşem manzarası eşliğinde noktalıyoruz.

Notlar:

Bölge: Kamboçya

<p>- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Hanoi / Saigon-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri </p> <p>- Yerel havayolları Hanoi – Luang Prabang/ Luang Prabang-Siem Reap / Siam Reap-Saigon arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri </p> <p>- Hanoi’de 2 gece 4* otelde konaklama </p> <p>- Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama </p> <p>- Ho Chi Minh City’de 2 gece 4* otelde konaklama </p> <p>- Siem Reap’de 2 gece 5* otelde konaklama </p> <p>- Luang Prabang’ta 2 gece 5* otelde konaklama </p> <p>- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler </p> <p>- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler </p> <p>- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri </p> <p>- Programda belirtilen tekne gezileri </p> <p>- Programda belirtilen özel gösteriler </p> <p>- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri </p> <p>- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri </p> <p>- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti </p> <p>- Yurtdışı çıkış harcı </p> <p>- Seyahat sigortası </p> <p>- Laos vizesi </p> <p><br></p>
  • Hareket saati
    2019-10-23
  • Dönüş Saati
    10 Gün, 9 Gece
<p><strong>- Sağlık</strong></p> <p>Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk&nbsp;ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.</p> <p><strong>- Vize Bilgileri</strong></p> <p>Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Kamboçya'ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Kamboçya vizesi, Türkiye'de bulunan fahri konsolosluklardan alınabileceği gibi, ülke sınır kapılarında da temin edilebilir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri ise, 30 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.</p> <p><strong>- Uçuş Süreleri</strong></p> <p>Türkiye&nbsp;- &nbsp;Kamboçya arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan Kamboçya'nın başkenti Phnom Penh'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16 saatte ulaşmak mümkündür. İstanbul'dan Seam Reap uçuşları ise aktarmalı olarak 13 saat 25 dakika civarında sürmektedir.</p> <p><strong>- Para Birimi</strong></p> <p>Kamboçya’nın para birimi Kamboçya&nbsp;Rieli’dir (KHR).&nbsp;Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.</p> <p><strong>- Saat Dilimi</strong></p> <p>Türkiye ile +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kamboçya’da saat 17.00’dir.</p> <p><strong>- Yemek Kültürü</strong></p> <p>Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.</p> <p><strong>- Alışveriş</strong></p> <p>Siem Reap’de bulunan Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.</p> <p><strong>- Sosyal Yaşam</strong></p> <p>Kamboçyalı insanların büyük bir kısmı batılıların olmadığı kırsal kesimlerde yaşamını sürdürmekte ve bu onlarla ilgili gözlem yapabilmeyi oldukça kolaylaştırıyor.</p> <p>Kamboçya oldukça gelenekçi bir yapıya sahip buda hayatlarının aile fertlerine ve dini kurallara göre yapılanmasına sebebiyet veriyor. Kamboçyalı birinin evine girdiğinizde ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekiyor. Baş, Kamboçya’da vücudumuzun kutsal kabul edilen bir kısmı ve çocukların veya yetişkinlerin başını okşamak veya ellemek oldukça uygunsuz bir davranış.</p>